Třebaňské oleje V PRESU

Jsme malá rodinná lisovna ze Zadní Třebaně na Berounsku. Lisujeme za studena rostlinné oleje z těch nejkvalitnějších českých semínek. Dodavatele semínek si pečlivě vybíráme a většinu z nich známe velmi dobře i osobně. Oleje lisujeme pouze za studena v RAW kvalitě. Všechno si děláme sami. Zatím máme v nabídce makový olej, olej z ostropestřce mariánského, konopný olej a hořčičný olej z tmavé sareptské hořčice. Ten máme i v chilli variantě.

Ze zbytků, které nám zbydou po lisování zpracováváme výživově hodnotné mouky a proteiny (konopný protein, maková mouka, mletý ostropestřec a mletá hořčice). Oleje jsou skvělé jak pro zdravé vaření (obsahují velké množství tak důležitých nenasycených mastných kyselin – omega 3 a omega 6, ale i vitamínů a minerálů – vitamín E, draslík, vápník, hořčík, železo nebo draslík), tak i na kosmetické účely.

Mouky a proteiny jsou bezva třeba do kaší, na pečení nebo jen tak do smoothies, obsahují obrovské množství vlákniny a minerálů, ostropestřec velké množství silymarinu.

Více informací na: www.vpresu.cz

© Copyright Tetínské farmářské trhy s.r.o. | webdesign