Sklářská huť Glasstar

Sklářská huť Nenačovice je malá rodinná firma, která byla založena v roce 1996. Huť začínala z ničeho s malinkou píckou na sklo pod širým nebem. Postupně se na zimu udělala nad píckou střecha, potom stěny a z toho co si sklárna vydělala, postupně firmu budovala a zvelebovala až do dnešní podoby, kdy má huť prostornou dílnu s třípánvovou pecí, velkou vzorkovou prodejnu, sklady, technické zázemí atd. Vyrábíme cca 200 druhů výrobků, např. skleněná zvířata, květiny, vázy, těžítka, zvonky, sklenice, ovoce, zeleninu, zahradní koule, závěsné koule atd. Výrobky jsou dělány výhradně ručně z čirého i barevného skla. Snažíme se propagovat sklářské řemeslo, proto jsme otevřeni veřejnosti a rádi každému naši výrobu ukážeme.

Pracujeme 7 dní v týdnu, pro veřejnost je otevřeno po – pá 8,00 – 13,00 hod a so – ne 8,00 – 12,00 a 13,00 – 16,00 hod., každý je srdečně zván. Výlet do naší huti je možno spojit s návštěvou dalších zajímavostí v okolí Berouna, jako např. Svatý Jan pod Skalou, lomy Amerika, Karlštejn, Křivoklát, Tetín, Koněpruské jeskyně, Žebrák a Točník, Berounští medvědi atd. Podrobné informace můžete získat na telefonu 606 360 903. Na farmářské trhy v Tetíně přivezeme spoustu našich výrobků, včetně oblíbených zahradních koulí.

V současné době se potýkáme s následky koronakrize, která nás velmi zasáhla, protože naše prodeje jsou závislé na cestovním ruchu, proto budeme velmi rádi, když nás přijdete podpořit ať už do Tetína nebo do Nenačovic a pomůžete zachránit sklářské řemeslo. Jste srdečně zváni.

© Copyright Tetínské farmářské trhy s.r.o. | webdesign