Davídkovo koření

Chceme a děláme věci JINAK. Před 10 lety si šéfkuchař Davídek uvědomil, že mu na našem trhu něco chybí. Miloval dobré jídlo, ale nemohl si dopřávat koření, protože obsahovalo kvanta soli a chemie. Díky jeho daru kombinovat v hlavě chutě a zkušenostem v kuchyni a ve svých restauracích se ponořil do této myšlenky a vznikly první receptury pod značkou Davídkovo koření. A tak Česko poprvé spatřilo světlo světa „skutečného koření“.

Víte, jaká je přesná definice slova koření? Všechny části rostlin, které se používají k dochucování pokrmů a jídel. Ne krystaly soli, zvýrazňovače chuti či jiné chemické látky. Do dnešního dne Davídek namíchal přes 80 druhů kořenících směsí na maso, zeleninu, přílohy, na kuchyni českou i ty světové. Na své si přijdou vegani a vegetariáni i pořádní masožrouti. To vše zcela BEZ SOLI A CHEMIE.

Naše koření je pro dospělé, ale i ty nejmenší. Je BEZLEPKOVÉ a vhodné pro dietáře. Samozřejmostí pak je, že naše koření neobsahuje ani nebylo vyrobeno z komponentů, které obsahují genetickou modifikaci (GMO). Vše, co lze vypěstovat u nás, odebíráme od českých a slovenských pěstitelů. Hodně surovin pochází také od pěstitelů z celé Evropy a zbytek se nakupuje na holandské burze, kam se exotická koření dovážejí z Asie, jižní Ameriky a vlastně z celého světa.

Samotné míchání směsí pak probíhá v Čechách. Proto vše, co lze, děláme LOKÁLNĚ. Koření prodáváme zásadně BOZOBALOVĚ. Nikdy jej nenajdete v plastových sáčcích. Prodáváme ho volně ložené. V prodejnách z keramických dóz, na trzích z látkových pytlíků. Můžete si přinést svou vlastní kořenku a nasypeme vám koření přímo do ní. Koření vám jinak připravíme do papírového sáčku, který slouží jako transportní, než si doma koření nasypete do kořenky. Tím, že koření není baleno do plastových sáčků a neleží nikde ve skladu několik měsíců, máme ho VŽDY ČERSTVÉ. Mícháme koření každý měsíc, ale vždy jen tolik, kolik v daném měsíci prodáme. Suroviny se navíc melou až těsně před mícháním, takže naše koření vždy voní čerstvou a pronikavou vůní.

Jsme RODINNÁ FIRMA a vše, co děláme, DĚLÁME S LÁSKOU. Srdce naší firmy tvoří Davídek a jeho dvě dcery – starší Verunka a mladší Eliška. Jedna pochopila jeho vizi a filozofii a převedla jí v praxi. Vede firmu a zaobírá se vším, co hlavinky tvůrčích géniů nepobírají. Druhá má po tátovi nadšení pro vaření, koření a miluje jak prodávání, tak pikniky plné jídla a kuchařské show. Jsme obklopeni další kupou lidí, kteří dělají svou práci srdcem a vydávají ze sebe maximum. Jsme všichni na jedné vlně a společně budujeme svět, který jsme si vysnili.

Více informací na: www.korenioddavidka.cz

© Copyright Tetínské farmářské trhy s.r.o. | webdesign